خدمات مشتریان 84223

خبر

بازگشت
۱۰مهر

مجلس از بیمه فیروزه‌ای حمایت می‌کند

خلاصه خبر :

نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: گسترش بیمه در مراکزی همچون هیئات مذهبی که زمینه فعالیت آنها اجتماعی و فرهنگی است، می تواند برای جامعه آرامش ایجاد کند.

احمد مرادی نماینده مردم بندر عباس در مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: هر فعالیتی در زمینه های مذهبی، دینی، اقتصادی و اجتماعی نیازمند بیمه است.

به گزارش روابط عمومی بیمه معلم و به نقل از خبرگزاری تسنیم، اورژانس بیمه، پایگاه خبری اخبار پولی مالی، خبر فوری بیمه، کانال دیدبان صنعت بیمه، خبرگزاری مراقب بیمه، پایگاه خبری و تحلیلی نوآوران، پایگاه تحلیلی خبری صنعت بیمه، سایت عقیق، تجارت آنلاین، فراسونیوز، کوتاه آنلاین، پایگاه خبری قانون، بورس نیوز، خبر فارسی، خبرگزاری آریا، جهان نیوز، دیوان اقتصاد و شما نیوز،، وی با بیان اینکه در این فعالیت‌ها احتمال بروز حادثه وجود دارد که می تواند سهوی و یا عمدی باشد، تصریح کرد: اگر بیمه را در همه مراکزی که همچون هیئت‌های مذهبی که در آنها فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی انجام می شود گسترش دهیم، می توانیم آرامشی را برای جامعه متصور شویم.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس افزود: مساجد و اماکن مذهبی همواره و از زمان شروع این فرهنگ با فعل و انفعالاتی روبرو بوده اند به طوری که در صدر اسلام نیز جلسات مذاکرات و تصمیم‌گیری‌های کلان در مساجد انجام می‌شد و در دوران معاصر نیز شاهد فعالیت جوانان در مساجد و حسینه‌ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بودیم که منجر به جوششی برای انقلاب بود و امروز نیز جوانان در این عرصه فعال هستند.

مرادی با اشاره به اینکه متاسفانه در گذشته شاهد بروز حوادثی در مساجد و حسینیه‌ها بوده‌ایم یادآور شد: این حوادث می‌تواند همچون حادثه تروریستی مجموعه رهپویان وصال شیراز  و یا حوادثی ناشی از آتش‌سوزی سهوی که در مسجد ارک تهران اتفاق افتاد و یا زلزله‌ای که منجر به تخریب این اماکن در بعضی از شهرهای کشور شده است، باشد.

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان با اشاره به طرح بیمه فیروزه‌ای گفت: هر گروه یا فردی این ایده را دنبال می کند، کار بسیار خوب و پسندیده ای است که مطمئن هستم نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز از این طرح حمایت می کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: لازم است به دلیل مراسم‌هایی که در مناسبت‌های مذهبی در طول سال برگزار می‌شود و همچنین روال عادی برنامه‌های مساجد، این اماکن مذهبی از این بیمه برای پیشگیری از بروز حوادث احتمالی و طبیعی بهره مند شوند.

مرادی تصریح کرد: دولت نیز باید از این گونه طرح‌ها حمایت کند و چنین طرح‌هایی را در قالب ردیف بودجه سازمان تبلیغات اسلامی و یا سازمان اوقاف و امور خیریه تعریف کند و زیر ساخت‌های لازم را برای استفاده هیئت‌های مذهبی، مساجد، حسینه‌ها و تکایا به ویژه در شهرستان‌ها که از امکانات کمتری برخوردارند، فراهم کند.

منبع : خبرگزاری تسنیم